نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم جداسازی اقتصاد از بدنه دولت گفت: جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی به شرکت‌های تولیدی در دستور کار قرار گیرد.

غلامرضا کاتب

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، غلامرضا کاتب پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات صنایع شهرستان گرمسار اظهار داشت: رونق تولید و ایجاد اشتغال دو هدف و رسالت اصلی دولت است که باید برای تحقق آن اقدامات عملیاتی را در سطح کشور اجرا کند.

وی با بیان اینکه به‌کارگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای کشور مؤثر باشد اذعان کرد: کاهش هزینه‌های تولید ازجمله مهم‌ترین رویکردهای مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه رونق چرخه تولید در کشور زمینه بهبود شرایط اقتصادی را فراهم می‌کند یادآور شد: در قانون برنامه ششم توسعه بخش‌های ویژه‌ای برای کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد این واحدها پیش‌بینی‌شده است.

وی از اختصاص ۳۰ درصد از ارزش‌افزوده شهرداری‌ها به شرکت‌های تولیدی خبر داد و اضافه کرد: این اعتبار باید برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های تولید در سطح کشور هزینه شود.

کاتب با اشاره به اینکه راه‌اندازی هیئت‌امنا در شهرک‌های صنعتی در دستور کار مدیران صنایع قرار گیرد افزود: این مسئله می‌تواند گامی مؤثر در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشد و باید به این مسئله اهتمام ویژه‌ای بورزیم.

وی با تأکید بر لزوم مدیریت شهرک‌های صنعتی از سوی بخش خصوصی بیان کرد: دولت وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارد درواقع باید با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اقتصاد را از بدنه دولت جدا کنیم.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خط تولید نباید منتظر کمک‌های مالی و تسهیلاتی دولت باشد بلکه باید با جذب سرمایه و توسعه تولید نسبت به افزایش درآمد گامی محکم بردارد.

Comments are closed.