دکتر کاتب

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم استفاده از ابزار فنی و حرفه‌ای در اشتغال عمومی گفت: سالانه ۸۰۰ هزار نفر به آمار فارغ‌التحصیلان بیکار در کشور افزوده می‌شود.

غلامرضا کاتب/غلام رضا کاتب/غلام‌رضا کاتب/

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، غلامرضا کاتب عصر امروز در جمع مدیران دانشگاهی و کارآفرینان این شهرستان اظهار داشت: امروزه بخش عمده‌ای از افراد جویای کار در سراسر کشور فاقد مهارت هستند و این مهم آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار را روز به روز افزایش می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه کارگران شاغل نیز باید در پی فراگیری مهارت و تخصصی حرفه‌ای باشند اذعان کرد: بازار کار امروز نیازمند نیروهای متخصص است و کارگرانی ه در عرصه فنی و حرفه‌ای مهارتی خاص را دنبال می‌کنند در بازار کار باقوت باقی می‌مانند.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آزادان با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال حرفه‌ای در شهرک‌های صنعتی گرمسار یکی از مهم‌ترین رویکردهای مجلس است افزود: در این صورت می‌توان در جامعه به اهداف علی دولت در حوزه ایجاد اشتغال پایدار دست‌یافت.

وی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ابزارهای فنی و حرفه‌ای در اشتغال عمومی خاطرنشان رد: ایجاد اشتغال برای جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی یکی از مهم‌ترین چالش‌های دولت است که برای این مهم فراگیری مهارت و جذب افراد دارای تخصص در دستور کار قرار دارد.

کاتب با بیان اینکه دیدگاه عمومی و سطحی نسبت به اشتغال نمی‌تواند مشکلات این حوزه را برطرف کند بیان کرد: فراگیری یک‌رشته مهم فنی و حرفه‌ای و آموزش مهارت‌های لازم در مراکز دانشگاهی در دستور کار وزارت علوم و وزارت آموزش‌وپرورش قرار گیرد.

وی با اشاره به آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در کشور تصریح کرد: سالانه ۸۰۰ هزار نفر به آمار افراد فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در کشور افزوده می‌شود.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: مهارت‌آموزی زمینه‌ساز کارآفرینی است و این ظرفیت باید در دانشگاه‌های سراسر کشور بهره‌گیری و ارتقا یابد.

Comments are closed.