نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی: راه نجات


بخش توریست گردشگری ورود بخش خصوصی است…

نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی: راه نجات بخش توریست گردشگری ورود بخش خصوصی است
نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی در جمع فعالین بخش خصوصی در حوزه گردشگری شهرستان گرمسار گفت: نگاه اصلی برای ورود بخش خصوصی به صنعت توریسم و گردشگری نجات این بخش مهم کشور از بدنه محدود دولتی است تا بتوانیم درآمد زایی خوبی در مناطق مختلف در جهت توسعه بیشتر کشور داشته باشیم .

صبح امروز نشست گردشگری و توسعه گرمسار با حضورنماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار گرمسار و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان در محل فرمانداری گرمسار برگزار شد.
نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی:
صنعت گردشگری راه نجات اش در ورود بخش خصوصی است
غلام رضا کاتب؛ نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب افزود: شهرستان دارای ظرفیت های مختلف طبیعی و تاریخی از جمله کویرو رودخانه جاری حبله رود و بسیاری آثار تاریخی و حتی مذهبی می تواند باعث ورود بخش خصوصی به حوزه گردشگری شود.
نماینده مردم شهرستان های گرمسارو آرادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: معادن نمک شهرستان گرمسار باید به بخش خصوصی برای استفاده احسن و ورود سازمان یافته گردشگران داخلی و خارجی شود و زا کاغذ بازی در یانبخش اجتناب شود و سعی شود در محدوده استان از سرمایه گذاران بومی استفاده شود تا باعث توسعه مالی شهرستان و حتی استان شود.
کاتب در ادامه اظهارداشت: گرمسار تا چند ماه آینده شاهد ورود قطار بین المللی گردشگری از طریق ریل راه آهن خواهد بود و در این حرکت خلاقانه گردشگران در تور قطار گردشگری یک روز هم از جاذبه های تاریخی شهر ایوان کی و گرمسار و روستاهای آرادان استفاده خواهند کرد.
وی در ادامه افزود: روستاهای شهرستان به یک قطب مهم در توسعه صنعت گردگشری تبدیل خواهند و میراث فرهنگی نیز باید در این حوزه به آثار تاریخی روستاها بیشتر توجه کنند.
فرماندار گرمسار:
مراکز بومی گردی در ۵ روستای شهرستان گرمسار ایجاد شده است
داریوش طاهری؛ فرماندار گرمسار در ادامه این جلسه به ایجاد ۵ مرکز ویژه بومی گردی در روستاهای بخش مرکزی و ایوان کی شهرستان گرمسار خبرداد و گفت: مراکز بومی گردی در معرفی قابلیت های شهرستان گرمسار در بخش گردشگری بسیار موثر بوده است تا بتوانیم در این حوزه تورهای بین المللی را نیز به حوزه گردشگری خصوصی در شهرستان بیافزاییم.
فرماندار گرمسار در ادامه اظهارداشت: صنعت گردشگری نیز می تواند از سهمیه ویژه ستاد تسهیلات ویژه اشتغال زایی پایدار در روستاها نیز استفاده کنند و مراکز بومی گردی و احداث مجتمع های توریستی نیز جزء این بخش هستند.
طاهری در ادامه افزود: روستا های شهرستان گرمسار می تواند با اختصصا وام های اشتغال زایی پایدار با سود ۶ درصد به قطب های بزرگ گردشگری و اشتغالی تبدیل شوند و این راه مناسبی برای توسعه بخش روستایی است.

Comments are closed.