نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس گفت: کتابخانه‌های عمومی در مناطق روستایی گرمسار راه‌اندازی می‌شود.  | دکتر غلامرضا کاتب

کتابخانه‌های عمومی در مناطق روستایی گرمسار راه‌اندازی می‌شود

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس گفت: کتابخانه‌های عمومی در مناطق روستایی گرمسار راه‌اندازی می‌شود.

مراسم تودیع و معارفه رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، غلامرضا کاتب بعدازظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اظهار داشت: راه‌اندازی یک کتابخانه استاندارد و مجهز به سیستم‌های به‌روز در دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر لزوم جانمایی و تحویل زمین برای ساخت این کتابخانه خاطرنشان کرد: توسعه کتابخانه‌های عمومی در مناطق روستایی و کمتر برخوردار این شهرستان در اولویت قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه مانع از نفوذ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به بدنه جامعه می‌شود تصریح کرد: در آمارها و نمودارهای فرهنگی اشخاصی که روزانه مطالعه بیشتری دارند به نسبت افرادی که هیچ مطالعه‌ای ندارند کمتر درگیر آسیب‌های اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اینکه امروزه حجم گسترده‌ای از مردم در شبکه‌های اجتماعی خارجی عضویت دارند و این فرهنگ اصیل ایرانی را به‌شدت دچار تغییر می‌کند اذعان کرد: کتاب هیچ جایگزینی در هیچ فضایی نمی‌تواند داشته باشد.

کاتب با تأکید بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی مردم روستانشین خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه در دستور کار کتابخانه‌های عمومی این شهرستان قرار گیرد.

حسن نورمحمدی رئیس کتابخانه‌های عمومی گرمسار نیز در این جلسه اظهار داشت: کمبود امکانات زیرساخت و فضای مناسب مهم‌ترین چالش کتابخانه‌های عمومی است و باید در این راستا تمهیدات ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: به‌روزرسانی منابع موجود در کتابخانه‌ها و تفکیک کتاب‌های قدیمی از کتاب‌های جدیدالانتشار در دستور کار است.

نورمحمدی یادآور شد: تجهیز کتابخانه‌های عمومی شهرستان به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی نیز در اولویت‌های بعدی این نهاد قرار دارد.

Comments are closed.