نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار راه‌اندازی می‌شود.

غلامرضا کاتب/غلام رضا کاتب/غلام‌رضا کاتب/

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، غلامرضا کاتب در جلسه بررسی مشکلات پروژه احداث نیروگاه خورشیدی در منطقه ویژه اقتصادی اظهار داشت: این پروژه با حمایت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در دست اقدام است و مهم‌ترین مشکل آن در شرایط فعلی مشخص شدن وضعیت زمین پروژه است.

وی افزود: زمینی در مجاورت منطقه ویژه اقتصادی برای اجرای این پروژه در نظر گرفته‌شده است که با تأیید کارشناسان منابع طبیعی به‌زودی به سرمایه‌گذار این پروژه تحویل داده می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان با بیان اینکه راه‌اندازی و بهره‌گیری از این پروژه در دستور کار است اذعان کرد: با احداث نیروگاه خورشیدی در جوار منطقه ویژه اقتصادی برق موردنیاز این منطقه تأمین می‌شود.

وی از همکاری دانشگاه امیرکبیر پردیس گرمسار در اجرای این پروژه خبر داد و یادآور شد: این پروژه فضایی برای آموزش تخصصی نیروگاه خورشیدی برای دانشجویان این دانشگاه ایجاد می‌کند.

کاتب با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه امیرکبیر و سرمایه‌گذار این پروژه خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه امیرکبیر برای نصب این نیروگاه و استفاده از تجهیزات آن به‌منظور تقویت مسائل آموزشی به‌کارگیری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مراحل صدور مجوز این پروژه انجام‌شده است افزود: احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۱۵۰ میلیون دلار انجام می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان با اشاره به ظرفیت مای منطقه ویژه اقتصادی گرمسار بیان کرد: این منطقه نیازمند جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی است و با راه‌اندازی آن می‌توان بخش عمده‌ای زا مشکلات اشتغال و اقتصاد را در گرمسار و حتی استان سمنان مرتفع کرد.

Comments are closed.