💢عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی : هنر امروز ما این است که مملکت را ارزان اداره کنیم./ مجلس تمام قد برای تامین خواسته های قشر فرهنگی ایستاده است .

⭕️ غلامرضا کاتب روز شنبه در آیین تجلیل از مقام شامخ معلمان در گرمسار گفت : جایگاهی که شهید بزرگوار مرتضی مطهری به دست آورد جایگاهی است که سبب شده یاد ، نام و گفتمان ایشان همیشه زنده و پاینده باشد .

⭕️وی با اشاره به اینکه امام خمینی ( ره ) به شهید مطهری اعتقاد بسیاری داشت گفت : شهید مطهری هیچ وقت از اذهان اندیشمندان ما پاک نمیشود زیرا ایشان کارهای بسیار ماندگاری کرده اند وتمام این کارها با اخلاص انجام شده است .

⭕️وی تاکید کرد : یکی از مواردی که بسیار مورد توجه است این است که گفتمان ایشان برای تمام آحاد جامعه مورد توجه و اهمیت بود به طوریکه ایشان هم در بین اندیشمندان و هم دانش آموزان و هم طلاب و .. رهرو داشت.

⭕️کاتب با تاکید بر اینکه امروز معلمان یکی از موثر ترین و نجیب ترین اقشار جامعه ما هستند اظهار داشت: این قشر بیشترین خدمات را به پاک ترین نسل جامعه ارائه میدهند .

⭕️کاتب تصریح کرد : در مقابل تلاشهایی که معلمان ما برای آحاد مختلف جامعه دارند مسئولان نیز باید نهایت تلاش خود را برای رفع مشکلات این قشر داشته باشند .

⭕️عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد در مجلس شورای اسلامی وقتی برنامه ششم توسعه را تهییه میکردیم بیشترین نگاه ما حمایت از آموزش و پرورش و دانشگاهها بود .

⭕️کاتب تصریح کرد : آنچه که در نگاه ما وجود دارد کمک به بخش فرهنگیان است تا آنها بتوانند برای انجام ماموریت بزرگ خود که رسالت تربیت و آموزش است دغدغه ای نداشته باشند.

⭕️وی گفت : ۹و هفت دهم درصد از کل بودجه کشور در سال ۱۳۹۶ به آموزش و پرورش اختصاص یافت و
برای امسال هم این مبلغ را ۱۱ و یک دهم درصد رساندیم .

⭕️کاتب تاکید کرد : در بخش درآمد کشور شفاف عرض میکنم
۲۹۳ هزار میلیارد تومان برای هزینه جاری کشورمان صرف میشود و امروز در آمد ما از محل درآمد نفتی و مالیاتی ۲۰۰هزار میلبارد تومان است پس با این اوصاف یکی از ضروریات کشور این است که باید مملکت را ارزان اداره کنیم اما متاسفانه به خاطر برخی از بی تدبیری ها مملکت گران اداره میشود.

⭕️وی اذعان داشت : در شهرستان گرمسار و ایوان کی علیرغم اینکه در توسعه فضاهای آموزشی اقدامات خوبی انجام شده ، به جهت رشد دانش آموزی همچنان عقب ماندگی داریم و در ایوان کی کلاسهای پر جمعیتی داریم که برای حل بخشی از مشکلات تلاش میکنیم از ظرفیت خیرین استفاده میکنیم و آنها نیز اقدام به ساخت و ساز فضاهای آموزشی در شهرک های صنعتی نمونده اند.

⭕️ دکتر کاتب گفت: دکتر اللهیار ترکمن امروز در دیدار بخش ایوان کی وعده دادند که نمایندگی این اداره به منطقه تبدیل شود .

⭕️ وی افزود : یقین دارم اگر بتوانیم فضا ها و فرصت های خوب برای منطقه فراهم کنیم میتوانیم اگر امروز با تلاش معلمان عزیز در بحث کنکور سراسری در استان اول شدیم در کشور هم مقام اول را به دست بیاوریم.

 

https://t.me/katebgh

Comments are closed.