◀️ همایش #اشتغال

 

با حضور رئیس کمیته امداد کشور ، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل کمیته امداد و جمع کثیری از مسئولان و کارآفرینان همایش اشتغال برگزار شد .

 

@katebgh

۱۳۹۷/۲/۲۰

◀️ کاتب : نگاه ما به اشتغال نباید همان دید سنتی باشد بلکه باید با توجه به تغییرات موجود به دنبال کارآفرینی باشیم مثلا در این شرایط آب و هوایی پرداختن به مشاغلی که کمترین نیاز را به آب دارد مهم است.

⏪تشریفات زائد در درون کشور بزرگترین آسیب برای نظام است.

◀️دکتر کاتب امروز در همایش اشتغال که با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی (ره ) کشور در محل فرهنگسرای خورشید تابان گرمسار برگزار شد گفت : اولین توصیه ای که به کلیه مسئولان دارم این است که تلاش و تمرین کنند تا تشریفات موجود در درون نظام اداری را در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم حذف کنند .

◀️کاتب اذعان داشت : مسئولان باید با امکانات موجود بهترین بهره وری را داشته باشند و از این پس مسئولان امورات تشریفاتی و خیر مقدم ها را حذف نمایند و به جای پرداختن به این امور عمل کنند و در گفتن عملکرد خود به منظور امیدواری مردم کوتاهی نکنند.

◀️کاتب با اشاره به برگزاری همایش اشتغال گفت : امروز اصلی ترین نیاز کشور برای حل معضل اشتغال ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی است.

◀️کاتب اشاره کرد : نبود فرهنگ کار به خصوص در بین جوانان یکی از چالشهای کنونی ماست .

◀️رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت : رویکرد مجلس و دولت حل معضل اشتغال به عنوان مهمترین دغدغه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

◀️وی ادامه داد : نگاه ما به اشتغال نباید همان دید سنتی و قدیمی باشد بلکه باید با توجه به تغییرات موجود در کشور اندیشه و نگاه جدید در بحث اشتغال ایجاد شود به عنوان مثال با توجه حل مشکل کم آبی باید به سراغ مشاغلی رفت که کمترین نیاز ممکن به آب در ان مشاغل وجود دارد.

◀️کاتب با توجه به حضور مدیران عامل بانکها در این همایش اذعان داشت : بانکها باید نهایت تلاش خود را برای حمایت و کمک به مددجویان کمیته امداد در ارائه تسهیلات داشته باشند زیرا کمیته امداد توانسته بیش از صد در صد از تسهیلات اشتغالزایی را جذب نماید و خوشبختانه معوقات تسهیلات دریافتی توسط مددجویان در کل کشور کمتر از یک درصد است.

◀️کاتب ادامه داد : این درصد نشان میدهد که مددجویان به تعهدات خود بسیار پای بند هستند و بانکها باید به سمت ارائه تسهیلات خرد و کوچک و پایدار بروند.

◀️وی با اعلام رضایت از عملکرد کمیته امداد در بحث اشتغالزایی برای مددجویان گفت : کمیته امداد در موضوع اشتغال زایی و کارآفرینی پیشرو است.

@katebgh

Comments are closed.