⏪دکتر کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار ، آرادان و ایوانکی در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای ۱۶ آذر روز دانشجو را به تمامی دانشجویان و فرهیختگان ایران اسلامی تبریک گفت در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

◀️۱۶ آذر ماه، نماد استکبار ستیزی دانشجو و عینیت بخشی به آرمان های بلند انقلاب اسلامی ایران است.

شانزده آذر، نه تنها نماد استعمار ستیزی دانشجویان است، بلکه نماد دانش و عینیت بخشی به آرمان های بلند انقلاب و همچنین موفقیت های علمی و معنوی نیز میباشد و شهدای شانزدهم آذر نیز نشان دادند که در سایه آموزه هایی نظیر قیام عاشورا توان ایستادگی در مقابل ظلم و ستیز را یافتند ؛ کما این که در طول تاریخ نیز هوشیاری دانشجویان ایرانی در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به ثبت رسیده است.

امروز نیز دانشجویان نقش بسیار بزرگی در تبیین اهداف انقلاب اسلامی ایران با پیروی از آموزه های غنی مکتب اسلام دارند و بنده اعتقاد دارم دانشجویان که طبقه پیشرو ، پیشاهنگ، هوشیار و با شور و شعف پیکره اجتماع هستند، باید در سازندگی آینده ایران اسلامی و ترسیم حرکت عمومی جامعه، بیش از بیش نقش و اثر داشته باشند همانطور که این تاثیر گذاری را در دوره های مختلف و مناسبت های گوناگون به چشم دیدیم.

بنابراین نقش و مسئولیت دانشجو پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم در زمینه آموزش که مرتبط با نیل به فتح قله های علمی می باشد و هم در زمینه ترویج فرهنگ در جامعه که بستر مناسب برای سایر موفقیت ها فراهم می کند؛ خطیر و حساس شده است .
دانشجویان علاوه بر بالندگی در زمینه علمی، آموزشی و پژوهشی بایستی نسبت به رویدادها و مناسبات اجتماعی و سیاسی جامعه نیز حساس باشد و مسیر سرنوشت خود و جامعه را با سعی و دوراندیشی هدایت کند.

دانشجویان ما باید آگاه نسبت به مسائل روز جامعه باشند و با شناخت چالش های موجود سعی کنند در حد توان نسبت به رفع این چالش‌ها اقدام نمایند.

مسئولان هم باید اعتقاد داشته باشند که بسیاری از مشکلات با دستان توانمند دانشجویان و نخبگان ایرانی مرتفع می‌شود و دستان توانمند این قشر فرهیخته را به گرمی بفشارند.

و من الله توفیق
غلامرضا کاتب

Comments are closed.